اخبار

چند هزار آنتن BTS تلفن همراه در کشور وجود دارد؟

amine

آمارهای رسمی گویای آن است که تا پایان دی ماه سال ۱۳۹۴، اپراتور اول ارتباطی یا همراه اول در کشور بالغ بر ۲۴ هزار آنتن BTS داشته است.

همچنین ضریب نفوذ مشترکان تلفن این اپراتور به ۸۱٫۳ درصد رسیده و در میان سیم کارت های دائمی و اعتباری همراه اول ۶۷ میلیون مشترک دارد.

همچنین ۷۴ هزار کیلومتر از جاده های کشور تحت پوشش شبکه تلفن همراه این اپراتور قرار گرفته و ۴۵ هزار روستای کشور برای ارائه ی خدمات این اپراتور دارای پوشش دهی هستند.

در شهرها نیز اپراتور اول ۱۲۳۹ شهر را تحت پوشش داشته و تعداد کاربران اینترنت آن به ۴۲ میلیون نفر می رسد.

مصرف روزانه ۱۸۰ ترابایت داده همراه در ایرانسل اپراتور دوم یا ایرانسل نیز ۱۹ هزار سایت BTS نسل دو در کشور دارد و علاوه بر آن شبکه پهن باند این اپراتور دارای ۷۰۰۰ سایت همراه و ثابت است.

همچنین ایرانسل ۴۵ میلیون مشترک نسل های دو، سه و چهار دارد که از این میان ۱۳ میلیون نفر مشترک پهن باند هستند.بیش از ۴۲۷ شهر و دهستان و ۵۶ مسیر جاده ای در تمامی استان های کشور تحت پوشش ۳G ایرانسل قرار دارد و پوشش ۴G این اپراتور هم در سطح بیش از ۸۲ شهر برقرار است.

طبق آمارهای ارائه شده تا پایان دی ماه سال گذشته میانگین ترافیک روزانه دیتای ۳G در اپراتور دوم ۱۸۰ ترابایت بوده و این رقم در ۴G به ۲۰ ترابایت می رسد.

در مجموع نیز ۴۲۷ شهر و دهستان تحت پوشش خدمات ایرانسل قرار دارد و ۲۳ میلیون گوشی هوشمند با سیم کارت های این اپراتور روزانه حدود ۳۰۰ ترابایت داده همراه مصرف می کنند. ۱۳ میلیون نفر کاربر خدمات پهن باند ایرانسل بوده و ۲۲٫۵ میلیون نفر نیز کل کاربران دیتای همراه این اپراتور را تشکیل می دهند.

مشترکان رایتل از چهار میلیون گذشتند اپراتور سوم تلفن همراه یا رایتل نیز از مهرماه سال ۱۳۹۲ با حدود ۳۰۰ هزار مشترک فعالیت خود را آغاز کرده و تا دی ماه سال قبل، تعداد مشترکان آن به ۴٫۳ میلیون نفر رسیده است. بیش از ۳۳۰ شهر کشور تحت پوشش این اپراتور قرار داشته و ۲۷۵۰ سایت فعال برای این اپراتور به ثبت رسیده است

منبع: شرکت مخابرات ایران