اخبار

وزیر ارتباطات: تعرفه‌های جدید اینترنت همراه از اول دی اعمال می‌شود

amine

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به کاهش تعرفه اینترنت همراه به نیم ریال گفت: از یکم دی یعنی یک ماه به همه اپراتورها فرصت دادیم که خودشان را برای تعرفه های جدید آماده کنند.

محمود واعظی پس از جلسه دیروز کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: با توجه به اینکه همواره در گذشته نرخ GPRS ایرانسل در زمان اوج هر کیلوبایت 5 ریال بود و این قیمت در همراه اول چهارریال ، شبها یک ریال و تعرفه نسل سوم تلفن همراه به شکل دیگری محاسبه می‌شد ، تصمیم گرفته شد که این تعرفه ها همه یکی شود .

واعظی دلیل این اقدام را خروج مردم از سرگردانی دانست و گفت : همچنین اپراتورها هم دیگر می دانند که با یک نرخ و یک تعرفه بیشتر مواجه نیستند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره جلسه دو هفته پیش کمیسیون تنظیم مقرارت و ارتباطات رادیویی و تعیین نرخ 2،5 ریالی برای هر کیلو بایت اینترنت تلفن همراه نیز گفت : 2،5ریالی که قبلا تصویب شده بود در واقع به واسطه پیشنهاد اپراتورها بود که ما به نظرسنجی گذاشتیم و نظر مردم و نظر بخش های مختلف را گرفتیم.

وی افزود: جمع بندی نظراتی که به ما ارائه شد امروز صبح در جلسه مطرح شد ، فکر می کنم که ما عملا با این تصمیم می توانیم بگوییم یک شرایط جدیدی به وجود آمده است.

واعظی گفت: نکته بسیار مهم این است که ما در همین جا بسته های مختلفی برای اپراتورها تعریف کردیم که در حقیقت اگر مردم عزیز ما از این بسته ها استفاده کنند، حتی در برخی از اوقات تا یک دهم ریال این نرخ کاهش پیدا می کند.

وی افزود: ما بسته های یک روزه، یک هفته ای و یک ماهه داریم که عملا اگر مردم از بسته‌هایی که الان اعلام شده و هر سه اپراتور بسته هایی را در قالب باهم اعلام کرده‌اند ، استفاده کنند هزینه کمتری می‌پردازند .

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره میزان استفاده عمومی از بسته های ویژه اینترنتی در میان مشترکان اپراتورهای تلفن همراه گفت : براساس گزارشی که دادند تا الان بیش از 60 درصد مشترکانی که از دیتا استفاده می کنند، از بسته ها استفاده می کنند به نظر من آن تعدادی که از بسته ها استفاده نمی کنند از مزایای ارزان بودن و تعرفه بسیار پایین این بسته آگاه نیستند.

واعظی درباره تاریخ اعمال تعرفه جدید نیز اعلام کرد : آنهایی که بسته دارند می توانند از همین امروز استفاده کنند که با تعرفه بسیار پایین است؛ آنهایی که به هر دلیل نمی خواهند از بسته های اینترنتی استفاده کنند از یک ماه دیگر می توانند از تعرفه های جدید استفاده کنند.

وی افزود: از یکم دی یعنی یک ماه به همه اپراتورها فرصت دادیم که خودشان را برای تعرفه های جدید آماده کنند .

وزیر ارتباطات همچنین درباره تعرفه اینترنت نسل چهارم ( LTE) نیز گفت: تصمیمی که گرفتیم جدای از تکنولوژی بود یعنی همه کسانی که از نسل دوم، سوم و یا آینده از نسل چهارم یا LTE استفاده می کنند، همه با نرخ هر کیلوبایت نیم ریال باشد.