اخبار

داده اینترنت

بررسی افزایش تعرفه تلفن ثابت شروع شد

amine

وزیر ارتباطات حدود یک ماه پیش مجوز لفظی افزایش تعرفه‌های تلفن ثابت برای مشترکان شهرهای بزرگ را صادر و مخابرات نیز با این اعلام موافقت کار بررسی تعرفه‌های پیشنهادی را شروع کرد.

داوود زارعیان درباره احتمال افزایش تعرفه‌های تلفن ثابت که مورد نظر وزارتخانه و شخص وزیر ارتباطات است و اقداماتی که توسط مخابرات در این زمینه انجام شده است گفت:

قطعا در این راستا درخواست و پیشنهاداتی را داریم و تعرفه‌های تلفن ثابت علاوه بر پوشش هزینه‌های اجرای طرح ملی همکدسازی باید متناسب با تورم هم باشد.

وی عنوان کرد:

چند سالی می‌شود که تعرفه‌های این بخش تغییری نداشته و اکنون که مجوز افزایش نرخ‌ها صادر شده، مخابرات در حال تدوین پیشنهاداتش در این راستا است.

سخنگوی مخابرات ایران درباره برآیند همفکری‌های این شرکت بر سر افزایش تعرفه‌های تلفن ثابت نیز عنوان کرد:

همچنان در حال بررسی پیشنهادات هستیم و به نتیجه نهایی نرسیده‌ایم که بتوان گفت نرخ‌ها تا چه میزان افزایش می‌یابد.

زارعیان گفت:

افزایش تعرفه‌های تلفن ثابت قطعا پیرامون همان صحبت‌های وزیر ارتباطات خواهد بود و با نهایی شدن نرخ‌های پیشنهادی، درخواست افزایش تعرفه را برای سازمان تنظیم مقررات جهت طرح در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ارسال خواهیم کرد.

وزیر ارتباطات پیش از این مجوز افزایش تعرفه‌ها را به شکل شفاهی صادر کرده بود؛ واعظی در جشن همکدسازی و در راستای جبران هزینه‌های مخابرات از محل همکدسازی تلفن‌های ثابت گفت:

باید طرحی ارایه شود تا با افزایش تعرفه‌ شهرهای بزرگ، هزینه‌های این شرکت جبران شود.

وی در ارتباط با جبران هزینه‌های مخابرات از محل اجرای این طرح ملی گفت:

با اجری این طرح هزینه کسانیکه در شهرهای استانی حضور دارند کاهش می‌یابد اما مخابرات هزینه‌کردهایی در این بخش داشته که با افزایش ۱۰ تا ۲۰ درصدی تعرفه ثابت در شهرهای بزرگ، می‌توان آن را جبران کرد.

او افزود:

در راستای جبران هزینه‌های مخابرات باید طرحی ارایه شود تا درآمدهای این شرکت از شهرهای بزرگ جبران شود زیرا کسانیکه در شهرهای بزرگ هستند اگر با ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش تعرفه مواجه شوند چندان نگرانی و آسیبی شامل حال آنها نمی‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم